APRILIA

Aprilia je značkou s dlouhou a úspěšnou historií - krátce po druhé světové válce ji založil jako výrobce jízdních kol Cavaliere Alberto Beggio v Noale. Albertův syn, Ivano Beggio, převzal společnost v roce 1968 a zkonstruoval "motocykl" s motorem o obsahu 50 cc. První mopedy Aprilia nesly název Colibrì a Packi. Méně známá je pozdější produkce motokrosových motocyklů, které v druhé polovině sedmdesátých let pod názvem Scarabeo byly úspěšné v italském i světovém šampionátu.

V osmdesátých letech Aprilia přidává enduro, trialové a silniční motocykly. Na úspěšnou závodní tradici v oblasti krosu, endura a trialu navázala značka mimořádné úspěchy s obsahy 125 a 250 cc v Grand Prix mnoha tituly, které sbíraly dodnes známá jména Biaggi, Capisossi, Lokatelli, Rossi a mnoho dalších.

V devadesátých letech vstoupila Aprilia do segmentu výrobců skútrů výrobou celoplastového skútru Amico, který následovala řada dalších (Pegaso 125, Scarabeo, Leonardo a SR).

Skútry Aprilia odrážejí ve svém designu bohatou sportovní tradici - vzhledem k počtu vítězství patří společně se značkou MV AGUSTA k nejúspěšnějším italským výrobcům v této oblasti.

V současnosti značka spadá pod Piaggio Group.